Передумов для проведення виборів на окупованому Донбасі допоки не видно

Секретар РНБО Олексій Данилов каже, що влада не перетне певні межі в компромісах з Росією, бо «це не дозволить український народ».


«Мають відбутися певні умови, щоб вони (вибори) там відбулися. На сьогодні, на день нашого спілкування я не бачу, як там можуть відбуватися вибори. Якщо будуть якісь зміни, якісь процеси, рано чи пізно там будуть вибори відбуватися. Але вони мають відбуватися на українській території, над виборчою дільницею має бути український прапор, мають бути українські засоби масової інформації, українські політичні сили. Вони мають відбуватися за українським законодавством, за українською Конституцією, і українська Центральна виборча комісія має їх там проводити. Поки що мені складно уявити такі умови», – сказав Олексій Данилов.

За його словами, президент Володимир Зеленський «дуже багато приділяє цьому уваги». Так само над цим працюють окремі групи в межах Мінського та Нормандського процесів.

«Компроміси? Так, вони можливі, але є певні, межі, через які ми переходити з вами не можемо. Чому? Тому що нам це не дозволить український народ», – зазначив Данилов.

Місцеві вибори в Україні мають відбутись 25 жовтня 2020 року. Пройти вони мають одночасно на всій території країни, виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.

Володимир Зеленський заявляв, що вибори на окупованих територіях зможуть провести лише після виведення російських військ і за українським законодавством. У грудні він говорив, що вибори на Донбасі планують провести восени 2020 року спільно з всеукраїнськими місцевими виборами.

Поки що розведення військ відбулося лише на трьох ділянках – біля Станиці Луганської, Петрівського та Золотого, проте російські війська періодично порушують там режим тиші. Також війська мають розвести біля Гнутового, залізничного моста у Станиці Луганській та селі Новоселівка Друга.

Материалы по теме