Путін поскаржився Ангелі Меркель

Під час переговорів канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента Росії Володимира Путіна сторони обговорювали ситуацію на Донбасі та інші аспекти зовнішньої політики.


В ході переговорів, зокрема, було піднято питання виконання Мінських угод щодо врегулювання ситуації на Донбасі. У центрі уваги розмови було виконання Мінських угод про мирне вирішення конфлікту на сході України. Співрозмовники також обговорили ембарго на поставки зброї у відношенні Ірану і поточну ситуацію в Лівії, повідомляється на сайті німецького канцлера.

На сайті російського президента докладно викладено позицію Путіна щодо політичних кроків України щодо питання врегулювання конфлікту. Глава Кремля назвав кроки української сторони "контрпродуктивними".

"Лінія Києва на вибіркове виконання своїх зобов'язань за цим документом заводить у глухий кут переговорний процес. З обох сторін дана негативна оцінка щодо недавніх заяв офіційних осіб України про необхідність перегляду мінського "Комплексу заходів"... В цьому контексті наголошено на важливості повної і безумовної реалізації "Комплексу заходів" і рішень, прийнятих на самітах "нормандського квартету", в тому числі в Парижі 9 грудня 2019 року", - заявили в Кремлі.

Раніше віце-прем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Рєзніков заявив, що "маса речей" в Мінських угодах "вже не працюють" і їх слід видозмінити на переговорах в Нормандському форматі.

До цього в Тристоронній контактній групі в Мінську російський представник Борис Гризлов заявив, що "на сьогоднішній день в Україні створено ще дві держави", що викликало негативну реакцію української сторони.
 

Материалы по теме

Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель привітав домовленість про режим припинення вогню на Донбасі і закликав Росію вплинути на бойовиків.